Zápisníky a diáře – to není jen Moleskine

Kategorie: Doplňky , Komentáře: Žádné
0

Ani elektronické diáře, poznámky psané do počítače nebo tabletu a další vymoženosti neposlaly na smetiště dějin klasické papírové zápisníky, poznámkové bloky, diáře nebo skicáře. Jestli dovedete také v tomto ocenit tradici, kvalitu a třeba ruční práci, máte opravdu pestrou možnost volby, jaký zápisník vás bude denně doprovázet.

Moleskine

Černé zápisníky v tvrdých deskách začala před 120 lety vyrábět malá rodinná firma ve francouzském Tours pod značkou Moleskine. Oblíbili si ji umělci, spisovatelé, novináři, malíři, grafici, režiséři, hudebníci ale také byznysmeni jako třeba Henri Matisse, Vincent van Gogh, Ernest Hemingway, Pablo Picasso, André Breton, Louis Férdinand Céline a další. Dnešní nabídka zahrnuje široký výběr diářů, zápisníků, skicářů a sešitů Moleskine, které si vás hravě získají kvalitním a jednoduchým designem.


moleskine-1Hodnocení Penshop.cz – Legenda, vynikající kvalita, legendární design. Ideální pro kuličková pera a tužky.

Leuchtturm1917

Značka Leuchtturm1917 vznikla, jak jinak, v roce 1917 v Německu a svého času byla největším dodavatelem alb na poštovní známky a mince. Dnes se zaměřuje hlavně na výrobu zápisníků z kvalitního papíru s pevnou vazbou a velký důraz klade na detail. Také tady najdete zápisníky, diáře, skicáře, poznámkové sešity a bohatou nabídku doplňků. Zápisníky se vyrábějí ve čtyřech velikostech a v širokém spektru barev.


moleskine-2Hodnocení Penshop.cz – Výborná kvalita, široká nabídka, výborný hladký papír, dobře saje, ale přitom se nepropíjí.

Paperblanks

Zápisníky Paperblanks poznáte podle neotřelého designu, vysoké kvality, pevné vazby a elegance. Tato malá umělecká díla tvoří papírenští mistři již 20 let, některé kolekce dokonce ručně. Speciální papír ve všech diářích se vyrábí exkluzivně pro Paperblanks, tak aby se stránky co nejméně propisovaly. Navíc při výrobě prochází papír zvláštní jílovou úpravou, která zamezuje přílišné absorpci inkoustu. Knižní vazba je 100% recyklovatelná a vyrábí se v Evropě. Specialitou značky je nadstandardní starost o životní prostředí a péče o své zaměstnance.


moleskine-3Hodnocení Penshop.cz – Originální design, silný papír, který se nepropíjí (vhodný i pro plnicí pera), krémové zabarvení papíru.

Rhodia

Francouzská značka stylových zápisníků a poznámkových bloků je známá svou černou nebo oranžovou barvou a vynikající kvalitou. První zápisník Rhodia se na trhu objevil v roce 1934 a dnešní nabídka zahrnuje zápisníky a bloky s kvalitním, mírně krémovým papírem v širokém spektru velikostí, vazeb i barev (i když klasikou zůstává černá a především oranžová).


moleskine-4Hodnocení Penshop.cz – Velmi kvalitní hlazený papír, který se nepropíjí, ale při psaní plnícím perem je lepší chvilku počkat na zaschnutí inkoustu.

Fantastic Paper

Zápisníky Fantastic Paper jsou dílem německé značky Authentics. Dělají se přímo v Německu, z vysoce kvalitního italského a švédského papíru s odolnou švýcarskou vazbou. Navrženy byly ve spolupráci se studiem Lambl/Homburger.


moleskine-5Hodnocení Penshop.cz – Vynikající silný bílý papír, nepropíjí se, dobře saje, velmi příjemný na omak.

A která značka vede u vás?

Zatím nikdo nevložil komentář, buďte první!

VLOŽTE KOMENTÁŘ

PÁNSKÁ PASÁŽ

Najdete nás

Nákupní pasáž
spojující Ovocný trh a ulici Na Příkopě
Na Příkopě 23, Praha 1
Otevřeno denně: 9:00-23:30

Facebook

INSTAGRAM