Legendární Čezeta vyjíždí s novým modelem

Kategorie: O zboží, Obchody v pasáži , Komentáře: Žádné
0

Kdo z pamětníků by neznal legendární motocykl Čezeta s nepříliš lichotivou přezdívkou „prase“. Kapotovaná stopětasedmdesátka vzbuzovala rozruch všude, kam přijela. A pro svoji spolehlivost sloužila dokonce i bývalé Veřejné bezpečnosti.

Od prvního návrhu ve 40. letech 20. století až po první model v roce 1957 si v Čezetě uvědomovali důležitost designu, jednoduchosti a odolnosti. První modely 501 a 502 s dvoudobým motorem o objemu 175 ccm byly na první pohled rozpoznatelné svým typickým podlouhlým tvarem střely. Vznikly v dílnách České zbrojovky Strakonice, která se po 2. světové válce proslavila právě výrobou motocyklů.

Se skútry Čezeta se nejprve pro zábavu a později i pro prestiž závodilo a po výhrách v prestižních závodech Grand Prix pro 250 ccm a 350 ccm v letech 1950 až 1960 se jméno Čezeta proslavilo po celém světě. Tento úspěch byl pro projektanty z Čezety výsledkem jejich nadšení z tvorby jediného stroje, jednoduchého a sportovního, který vydrží navždy jako diamant.

Pak se ale tento legendární motocykl ztratil na dlouhou dobu z evropských silnic. Až před nedávnem spatřila světlo světa nová Čezeta. Na první pohled stejná, ve skutečnosti ale zcela jiná.

Po třech letech vývoje je tu nová elektrická Čezeta 506 právě při příležitosti šedesátého výročí představení tohoto ikonického skútru. Čezeta 506 je plná nových nápadů a inovací, které jí posílají do budoucnosti. A především, moderní Čezeta už nemá pod kapotou benzinový dvouválec, ale výkonný elektromotor.

Čezeta 506 je stále jediným skútrem, který vyrábí zručné ruce českých techniků. První série Čezety 506 nese název Constructor Series. Jedná se o řadu pouze 600 skútrů s čísly #1 až #600 s vlastnoručním podpisem konstruktéra, vlastníka a CEO Čezeta Motors Neila Eamonna Smithe. Právě on před časem přivedl novou Čezetu k životu.

Výkonná Čezeta 506 bude oficiálně dostupná od jara 2017, kdy bude zahájena její výroba.

cezeta-troja-2 (1)

Elegantní Čezeta 506 zachovává aerodynamický tvar klasické Čezety a zároveň přináší celou řadu nejen jízdních inovací. Nejzajímavější je nahrazení neekologického spalovacího motoru účinným elektromotorem o výkonu 11kW s dojezdem až 250 kilometrů a možností dobití z běžné zásuvky.

Ač jde o legendu, je nová Čezeta doslova prošpikována moderními technologiemi. Unikátní „Čezeta Dynamics volič“ umožňuje snadnou změnu programovatelných jízdních režimů. Můžete vybírat z nastavení pro město, mokrou vozovku, nebo si užít plný výkon a točivý moment. Můžete také využít unikátní možnosti zařazení zpátečky na své Čezetě.

Skútry Čezeta jsou vyráběny s láskou a péčí v továrně v Prostějově z těch nejkvalitnějších materiálů a komponentů. Skútry mají plnohodnotnou homologaci pro celou EU, kde je možné je přihlásit.

Elektrický model 506 je dostupný ve dvou výkonových variantách, 506/01 a 506/02. Ke svému skútru máte automaticky osobní asistenční službu 24/7 po dobu jednoho rok. Nová Čezeta se bude vyrábět v deseti barevných variantách. Průměrná dojezdová vzdálenost je 80 -100 km u modelu 01 a 120 -150 km u modelu 02. Maximální rychlost je 85 km/h či 120 km/h, zrychlení z 0 na 50 km/h je 4,5 vteřiny či 3,2 vteřiny.

K vidění jsou Čezety v Pánské pasáži, obchodní spojnici ulice Na Příkopě s Ovocným trhem v centru Prahy.

Zatím nikdo nevložil komentář, buďte první!

VLOŽTE KOMENTÁŘ

PÁNSKÁ PASÁŽ

Najdete nás

Nákupní pasáž
spojující Ovocný trh a ulici Na Příkopě
Na Příkopě 23, Praha 1
Otevřeno denně: 9:00-23:30

Facebook

INSTAGRAM