Gentlemani milují dobré pití

Kategorie: Jídlo a pití, Obchody v pasáži , Komentáře: Žádné
0

K modernímu muži patří sklenička něčeho ostřejšího – v umírněné míře pochopitelně – stejně jako dobře padnoucí oblek či vyleštěné boty. Jak se ale orientovat v nabídce kvalitního alkoholu, toť otázka. Odpověď je poměrně jednoduchá. Navštivte obchod Cigars & Wines v Pánské pasáži. Rádi vám tu poradí.

16707346_1320185544705635_2598419655979917906_o

Začněme například karibským rumem. Úžasný Ron Atlantico Reserva je prémiový rum z Dominikánské republiky. Jedná se o směs špičkových rumů o průměrném stáří patnácti let. K jeho výrobě se používají jak rumy z čerstvé třtinové šťávy, tak rumy z melasy, které následně zrají v dubových sudech po burbonu a sherry v systému solera. Díky délce zrání v dubových sudech je jeho barva jantarovo-mahagonová s plnou, jemnou strukturou chuti. Vůně toastovaného dubu, vanilky a hnědého cukru je doplněna o jemně kořeněné tóny. V ústech pak ucítíme kombinaci jemných tónů melasy s mírně nasládlým patrem, exotickým kořením, vanilkou, medem a s čistou, jemnou a dlouhou dochutí. Tento rum je na trhu teprve od roku 2011, přesto si svou velmi podmanivou chutí získal již nejednoho příznivce. V říjnu 2012 byl oceněn stříbrnou medailí na prestižní rumové soutěži v Miami. Mimochodem, spolumajitelem značky je španělský zpěvák Enrique Iglesias.

Vraťme se ale na starý kontinent na jeho ostrovní výspu v popdobě britských ostrovů. Tady samozřejmě na každém kroku narazíme na whisky. Například Whisky LAUDERS Sherry Edition Oloroso Cask je první z nové řady michaných whisky Art of blending (umění blendu). Skvělá nasládlá whisky zrála ve vypalovaných sudech po americkém bourbonu. Po pečlivém smíchání byla whisky uložena k dozrání v sudech po sherry oloroso, kde získala krásně jantarovou barvu a sladkou, plnou chuť. Aroma: Bohatá sladkost sherry, kaštanu a banánů. Chuť: Plné tělo s jemnou chutí sušeného ovoce a dušených jablek. A náš závěr? Krásně vyvážený a hřejivý pocit. Musíte vyzkoušet!

Pokud si chcete pochutnat na opravdové klasice mezi whisky a odnést si z Pánské pasáže legendu, pak nemůžete minout HANKEY BANNISTER 40% blend whisky. Lehké aroma s kořením, které udává nápoji extra hloubku, karamelově zlatá barva a lehká, důvtipně smíchaná čistá kořeněná chuť s medovými tóny rozhodně nezklame. Pocit je pak příjemný a dlouho trvají.

16729297_1320186851372171_5929700404119632944_n

Nebo zkuste ochutnat její sestru. HANKEY BANNISTER Heritage blend whisky se 46% je novinkou na českém trhu, a novinkou i v portfoliu značky. Je nově plněna v síle 46% alkoholu, což je zajímavě silné zjištění. Tento recept je inspirován osvěžením originálního plnění značky Hankey Bannister v mezidobí let 1924 až 1928. Recept na ni je tedy znovuobjevený a dokonale uchován. Barva zlatavá, aroma sladkého kouře se stopami spáleného pomeranče a zeleného jablka, pikantní tóny vanilky a karamelu. Ptáte se na chuť? Plná s tóny medu a butterscotch, s dlouhým komplexním závěrem. Opravdová klasika.


HANKEY BANNISTER 21y, to je blendová whisky v dárkové semišové kazetě. Naprosto skvělý dárek pro muže, kteří ocení sílu, kvalitu a rafinovanost. A takových nás moc není…..

Během ochutnávky whisky musíme samozřejmě navštívit i ostrovy a ostrůvky pálení whisky vyhlášené. Whisky ISLAY MIST byla původně vyrobena na ostrově Islay v roce 1922 na oslavu 21. narozenin Lorda Margadale. Myslel si, že by pro návštěvníky byla místní single malt whisky Laphroaig příliš těžká, a tak mistři z Islay smíchali slad z oblasti Speyside. Vznikl tím nádherný blend Islay Mist, který skrývá úžasné tóny rašeliny, kouře a mořského vzduchu z ostrova Islay a jemnost, sladkost z oblasti Speyside. Kvalita této whisky byla oceněna na světové soutěži v roce 2008. Aroma rašeliny a mořských řas, které doplňuje lehkou, křupavou a rašelinou chutí. Na konci je citrusová a opět nádherně kouřová.

16681996_1320188594705330_5702234908130870775_n
OLD PULTENEY 12y je single malt whisky, sytě žluté barvy s aroma středně komplexním, suchých s náznakem mořského vzduchu. S tělem lehkým, až olejovým, chutí medovou a ořechovou. A závěrem konejšivým, překvapivě velmi slaným. Velmi unikátní, velmi delikátní

SPEYBURN 10y z oblasti Speyside je whisky v barvě čistého zlata. Aroma je překvapivě květinové, tělo střední, jemné, s chutí čistou, lehce sladovou. Projeví se svěží, bylinné, vřesové chutě. Na závěr pak pocit velmi svěží, až sladké, lehce sirupové.

Zatím nikdo nevložil komentář, buďte první!

VLOŽTE KOMENTÁŘ

PÁNSKÁ PASÁŽ

Najdete nás

Nákupní pasáž
spojující Ovocný trh a ulici Na Příkopě
Na Příkopě 23, Praha 1
Otevřeno denně: 9:00-23:30

Facebook

INSTAGRAM