Doutník — a co k němu?

Kategorie: Doutníky, Jídlo a pití , Komentáře: Žádné
0

Nedělní pomalé ráno, podvečerní posezení venku nebo rozkošnické rozjímání po několikachodové večeři? K tomu všemu patří dobrý long-filler, tedy doutník. Co k němu popíjet?

Jsou to nekonečné debaty profesionálů i fandů: jaké je nejvhodnější pití k tomu či onomu doutníku. Existují dokonce nápoje stvořené přímo pro kombinování s touhle tabákovou dobrotou. Zajděte do Pánské pasáže do Cigars&Wines a nechte si poradit — s prázdnou jistě neodejdete z humidoru, ani co se tekutého pochutnání týká.

Portské

Suché portské doporučují odborníci třeba k doutníkům z Dominikánské republiky, k něčemu jemnějšímu a jen mírně kořeněnému. Zkuste třeba Kopke, což je nejstarší portugalská značka, nebo slavný Cálem.

Koňak

Francouzské koňaky jsou typické svou sladší chutí po vanilce, kterou má na svědomí zrání v dubových sudech. Dobře se snoubí s plnějšími doutníky, můžete zkusit také něco z kubánské produkce. Vyzkoušejte DELISLE Cognac XO Club Cigar s pikantní a čokoládovou vůní nebo deset let zrající HINE Cigars Reserve. Recept tohoto unikátního koňaku složeného ze čtyřiceti druhů vytvořili v roce 1996 Bernard Hine a Nicholas Freeman — specialista na kubánské doutníky. Aroma tabákového listu, kandovaného ovoce, medu a dřeva, v chuti kulatý, vyvážený, s dlouhým lékořicovým a jemně pikantním dozvukem.

Whisky

Asi nejpopulárnější volba. Nejspíš sáhnete po single malt, u nichž různé půdy a klimatické podmínky ovlivňují chuť podobně jako u tabáku. V Cigars&Wines mají jednu přímo stvořenou pro kuřáky doutníků: Smokehead Single Malt z ostrova Islay.

Cigars 01 whisky

Rum

V Pánské pasáži najdete například A.H.RIISE Black Barrel vytvořený z tajné směsi koření, která byla pečlivě vybrána na základě zkušenosti a pověsti nejznámějšího lékárníka na světě. Rum dlouho zraje v opálených dubových sudech — odtud i jeho jméno. Lahůdkou jsou také jemné rumy s chutí tropického ovoce z Barbadosu: Plantation Grande Barbados a Plantation 20th anniv. X.O.

Jaké je vaše oblíbené pití k dobrému doutníku?

Zatím nikdo nevložil komentář, buďte první!

VLOŽTE KOMENTÁŘ

PÁNSKÁ PASÁŽ

Najdete nás

Nákupní pasáž
spojující Ovocný trh a ulici Na Příkopě
Na Příkopě 23, Praha 1
Otevřeno denně: 9:00-23:30

Facebook

INSTAGRAM